Akce SUMEC 2006

Akce SUMEC jsme se zúčastnili my z elitní skupiny - Víteček a Eva a ti odpadlíci z rodiny - Medwěd, Vlaďka a naše Renata Domina. Proč Domina, to si povíme, až budeme pospolu, myslím, že se všichni dobře pobavíte, když Domča vylíčí vše sama.

Odjezd z Robinsonky, jako poslední sběrné místo, proběhlo za účasti Lídy a mávajícího Jardy a stále nastupující Merkušky, která chtěla jet s námi, docela dobře. Sice mě někteří, že Domčo, pojmenovaly velice jadrnými názvy, ale bylo jim odpuštěno. Cesta probíhala za šíleného smíchu a řehotu, dokonce nám Medwěd umožnil čůrací pauzu, kterou jsme využili k likvidaci buchet, pití kávy, kouření a vykonání potřeb. Mám hlásit kdo vykonával potřebu? Příště. Ale kdybyste na tom trvali, jsem připravená podat i tyto informace.

Když jsme dojeli na místo, bylo nádherné počasí oproti zamlžené a studené Ostravě, a šli jsme se podívat na Medwědovo momentální pracoviště, pochválili jsme, opět jsme naplnili žaludky chlebem s KOLENY, (hádejte, proč je to tučně napsáno) i vydali jsme se kontrolovat, co nabízejí stánky, které již byly v provozu. Který stánek nás nejvíc zaujal? Ano, správně, s pivem. Když jsme se občerstvovali, přiběhl Petřík, který nám rozdal losy do tomboly a než jsme stihli poděkovat, přiběhla domorodá žena, losy z rukou nám vyrvala s tím, že už někdo vyhrál, a bylo vymalováno. Nic méně Víteček, jako správný gentleman, nás po chvíli pozval, ať si vyberem svobodně losy a ejhle, padlo číslo 13 a Vlad´ka měla kapříka. Nechali jsme na něm vykonat vraždu, Vlad´ka ho v igelitce vhodila pod kolo auta a věnovali jsme se dál pivečku.
Když přišla vhodná chvíle, šli jsme se věnovat Petříkovi a hlavně mu pomoci s předváděním apartních oblečků, o které se postarala Renča D. a Vííteček. Byla to nádhera, někteří vybuchli v smích, někteří se nestačili divit, hlavně když byla Renča D. na promenádě. Dokonalá přehlídka, vše je zadokumentováno.
No a opět jsme dostali hlad a co čert nechtěl, Petřík nás pozval na vynikající porci kapra upraveného na kameni a opět jsme šli koštovat ryzí pivo z hor.
Dokonce jsme stihli, ač to tak nevypadá, i ten výlov, bylo to zajímavé, majitelé vypustili vodu, naházeli do zbytku vody lodně a podběrákama do nich ty rybičiky házeli.

Když nastal čas, museli jsme se začít přibližovat k domovu (tedy k naší nelibosti a na rozkaz pana Veselky) a opět jsme přijeli do mlhavé a studené Ostravy. Zde byl uvítací výbor Lída, Merky, Lukáš, Jarda a Tamíček, toho taky všichni znáte z lednové akce.

Shrnutí akce: strašná prča, vynikající nálada, obrovský dík Petříkovi za pozvání se vším všudy.

Eva