23.4.2008  

Lovecký zámeček Bílá

Místo:      Bílá v Beskydech

Termín:   18. - 20.4.2008


Vážení přátelé,
pokusím se shrnout víkendovou akci. Byla výborná.
Při pátečním vítání nám všem Petřík oznámil, že mu je špatně, posléze v Bílé měl tendence nám ujet s pivem. Po příjezdu skalní jedinci Mirek, Lída, Eva, Miška a Vlaďka vyrazili na nádhernou moc kilometrovou tůru, protože byla většina ze skupiny Elita, ostatní se nechali strhnout davem, navštívili jsme pramen Smradlavky, poté co se Vlaďka vrátila k ostatním, co obdivovali bečky s pivem a statečně zajišťovali oběd, jsme pokračovali na Maxovu nádrž, ,Masaryčku, Bumbálku, Salajku, navštívili jsme 2 občerstvovací stanice a vydali jsme se zpět.
Lovecký zámeček v Bílé Na zámečku nás čekal supr obídek, pivo, víno, teplo a dobrá nálada. V pozdních nočních hodinách, po té co jsme řešili bidetové záležitosti, také po té co se Jarda přestal podceňovat, jsme se vytráceli do zámeckých ložnic s tím, že ráno vyrážíme na Veselčí automobilovou stezku na Bílý Kříž. Historie zámečku Jenže naše ranní tempo bylo tak obrovské, že Mirek raději vyšel napřed pěšky, a my po pár hodinách za ním. V cíli Veselčí stezky bylo moc hezky, jen chybělo sluníčko, to asi Petřík zapomněl objednat, aby se vyšvihl, ale byly tam zbytky sněhu, aspoň pro Jardovu radost, ten ho samozřejmě ihned využil a vyrobil si náboje, které hned použil, takže si to Petřík srovnal.
Další zastávka byla v Klokočově na konečné 39, kde vystoupily z aut turistky, posílené Dagmarou a šly čekat na Mirka, který plnil další turistickou čárku, ostatní odjeli opět obdivovat krásy sudů a my se vydali do tepla putyky, kde jsme měli sraz s Mírou. Když jsme vešly, zjistily jsme, že je tam větší kosa jak venku a když jsme vznesly dotaz k majiteli, proč netopí, odpověděl nám, že už je jaro, tak jsme nechápaly kde. Tož jsme si musely dát několik svařáčků, Mirek došel podle původního plánu o 6 minut později, nicméně spěchal tak, až se z něho kuřilo.
Po občerstvení jsme se vydali k domovu, Míra udělal skvělou večeři, a bylo nesmírně fajn.
Někteří byli rádi, že za doprovodu horského vůdce mohli turistikovat, někteří byli šťastni, že se dobře najedli a napili, někteří zase byli nadšení, že mohli rozvířit své viry kde tu onde, nakazit co se dalo, některým je blbě ještě dnes, (Lída, Macek a Eva po příjezdu řádně vydesinfikovali a mají klid) někteří byli rádi, že už jedou domů, no naprosto vydařená akce.
Ubytování na zámku výborné, děkujeme LČR.
Takže pro příště, své domácí mazlíčky v podobě virů a různých jiných bacilů nechme doma, kdo pak se má celý víkend dívat na ty marody, gór když tam bylo tolik dobrého jídla a pití, těším se na další akci všem i Petru Viruveselkovičovi přeji hodně zdraví

Zdokumentovala:     Eva.

Foto: zde.